Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Nowy Rekord Świata w Highline!

Nowy Rekord Świata w Highline!

Mamy nowy slacklinowy rekord świata!!!

24 maja 2022 roku Nathan Paulin przeszedł taśmę o długości 2 200 m w Mont-Saint-Michel. Całość przejścia zajęła mu 2 godziny.

28-letni Francuz  ma już na swoim koncie kilka rekordów świata w przejściu najdłuższej taśmy slackline. Między innymi w 2016 roku, wspólnie z Dannym Mensikiem z Czech, jako pierwsi pokonali 1 km, a dokładnie 1 020 m highline. Z kolei w 2014 roku, wspólnie z Theo Sansonem z Francji, ustanowili rekord świata w przejściu taśmy longline – 601 m.

W wywiadzie udzielonym zaraz po przejściu wyznał, że teraz jego największym marzeniem jest przejście taśmy rozwieszonej pomiędzy Wieżą Eiffela i Wieżą Montparnasse. Długość tej linii to już prawie 3 kilometry, dokładnie 2,7 km. Byłoby to niesamowite widowisko w samym centrum Paryża, wymagające nieprawdopodobnej logistyki i ogromnej ilości sprzętu slackline. Trzymamy kciuki za powodzenie tego projektu! Już niejednokrotnie przekonaliśmy się, że wszystko jest możliwe. Poza tym piękne marzenia należy spełniać.

Przypomnijmy, że rekord polski w przejściu taśmy highline należy do Kuby Morawskiego (730 m, 2019 r.). Natomiast rekord polski w przejściu taśmy longline cały czas dzierży Rafał Kubiak (410 m, 2015 r.).

Do kart historii przechodzi zatem rekord świata z zeszłego roku 2130 m, w którego biciu uczestniczył nasz inny znakomity slackliner Grzegorz Hoffmann.

Zainteresowanych wszystkimi aktualnymi i historycznymi rekordami świata, w różnych odmianach slackline (longline, highline, highline blindfolded, waterline), odsyłamy do strony International Slackline Association.

/Mi$

/aktualizacja 05.10.2022 r. – o nowym rekordzie świata slackline (highline) przeczytasz pod linkiem/