Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Piknik Rodzinny – slackline na Powiślu

Piknik Rodzinny – slackline na Powiślu

Rodzinny piknik slackline był piękną, nienachalną formą warsztatów slackline dla dzieci i dorosłych. Zorganizowaliśmy go pro bono publico dla mieszkańców warszawskiego Powiśla, w Parku Kazimierzowskim. Cele jak zwykle mieliśmy dwa. Po pierwsze, rodzinna aktywizacja ruchowa poprzez utrzymywanie równowagi na taśmach, równoważniach i trickboardach. Po drugie, propagowanie naszego ulubionego sportu jako formy rekreacji i aktywnego spędzania wolnego czasu. Jeżeli nie wiesz jeszcze, co to jest slackline i jakie są jego odmiany, to przeczytasz pod tym linkiem.

Była ciepła słoneczna sobota, bujna majowa trawa i super ludzie, którzy całymi rodzinami wypłynęli na spacery po swojej pięknej dzielnicy. Stąd nazwa „piknik rodzinny” jak najbardziej wpasował się w to spotkanie ze slacklinami.

Dla większości było to pierwsze w życiu spotkanie, więc na bezczynność nie mogliśmy narzekać. Strefa, którą wykonaliśmy, naprawdę robiła wrażenie. Zamontowaliśmy kilkanaście taśm, w tym dwie z górną asekuracją oraz jedną długą i wysoką do pokazów slackline. Do tego dołożyliśmy dwa trickboardy, równoważnię i tradycyjnie nasz strefowy namiot z leżakami i matami do odpoczynku po slacklinowych zmaganiach. Wszystko to idealnie konweniowało z parkową przyrodą.

Piknik rodzinny jako pierwszy odcinak vloga

A żeby nie być gołosłownym, nie opierać się tylko na suchych treściach i paru zdjęciach, wpadliśmy na pomysł vloga. Postanowiliśmy zacząć kręcić filmiki z naszych różnych slacklinowych akcji. Co pozwoli bardziej przybliżyć i unaocznić, jak Strefa Slackline wygląda i funkcjonuje w różnych miejscach. I właśnie piknik rodzinny na Powiślu to pierwszy odcinek naszego vloga, na który serdecznie Państwa zapraszamy:

Piknik rodzinny – Strefa Slackline na Powiślu w Warszawie

Oczywiście mamy też więcej fotek z tej i innych imprez, do których oglądania zapraszamy na nasz profil na Instagramie.

Co do planów, to kolejna impreza, gdzie będą mogli Państwo spróbować swoich sił na taśmach w Strefie Slackline, odbędzie się w Lublinie. Strefa będzie czynna przez cztery dni Urban Highline Festiwalu i Karnawału Sztukmistrzów, od czwartku do niedzieli w ostatni weekend lipca, tj. 27-30.07.2023 r. Z tej okazji zapraszamy na ten festiwal, a w szczególności do nas na darmowe warsztaty: Strefa Slackline na Urban Highline Festival 2023. Do zobaczenia w Lublinie! …aaaa potem jeszcze coś zorganizujemy w Warszawie;)