O nas

Wszystko tak naprawdę zaczęło się na przełomie 2014 i 2015 roku. Każde z nas, ni to przypadkiem, ni gnane pędem intuicji, trafiło na meeting organizowany przez nieformalną grupę Slackline Warszawa. Każde z nas już coś tam o slackline wiedziało, każde miało swój początek i pierwsze przygody z taśmą za sobą, ale wszystkiego tak naprawdę nauczyliśmy się tam, czy też tu, bo dalej tę grupę współtworzymy. Tak nauczyliśmy się poprawnego rigowania (montażu) taśm, ochrony drzew i bezpiecznego korzystania ze sprzętu. Tak doskonaliliśmy swoje umiejętności, ale przede wszystkim – tak się poznaliśmy. Dalej też organizujemy wspólnie z grupą weekendowe meetingi w Warszawie, udzielamy pierwszych porad, jak i nam udzielano. Robimy to z pasji, z uśmiechem i pro bono. Jeżeli jesteś chętny spróbować, to zapraszamy! Jeżeli nie masz własnego sprzętu, nie martw się, weź tylko ciasto (taka naszej grupy niepisana zasada) 😉

Od połowy 2015 roku zaczęliśmy jeździć na slacklinowe festiwale i meetingi, odbywające się w Polsce i za granicą. Są one związane gównie z wysokościową odmianą slackline, tzw. highline. Tam zdobywaliśmy dalsze doświadczenie i konfrontowaliśmy swoje umiejętności i wiedzę ze slacklinerami z całego świata. Oczywiście dalej na festiwale jeździmy, cały czas się uczymy i staramy się doskonalić, bo slackline to bardzo młoda dyscyplina, która błyskawicznie się rozwija.

W 2018 roku Aurelia i Michał zdali egzaminy instruktorskie międzynarodowej organizacji slacklinowej ISA – International Slackline Association. Paweł z kolei został jednym z głównych riggerów (rigger – osoba zajmująca się montażem taśm na wysokości) największego oficjalnego festiwalu slacklinowego na świecie – Urban Highline Festiwal, odbywającego się rokrocznie w Lublinie. W tym samym roku, na muzycznym Festiwalu Ostoya, stworzyliśmy pierwszą przestrzeń slacklinową dostępną dla wszystkich uczestników festiwalu. Rok później nazwaliśmy tę przestrzeń Otwartą Strefą Slackline, a na początku 2020 roku, ostatecznie Strefą Slackline. W tym duchu dzielimy się naszą wiedzą, szkolimy i zarażamy naszą pasją nieprzerwanie do dziś.