Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Nocny Slacklining Oświecony

Nocny Slacklining Oświecony

„Nocny slacklining oświecony”, czyli poniżej zaprezentujemy, jak zmieniała się nocna Strefa Slackline na przestrzeni ostatnich 3 lat… Czyli nocą oświetlona Strefa Slackline i slacklining oświecony.

Zacznijmy od tego, że nocna Strefa Slackline miała do tej pory sens tylko wtedy, kiedy był to kilkudniowy letni event. Wyobrażam sobie jednak, że może kiedyś, w przyszłości, zrobimy kilkugodzinny nocny event np. event sportowy. Późną jesienią, zimą i wczesną wiosną dostęp do światła dziennego jest w dużym stopniu czasowo ograniczony. Stąd dobre oświetlenie Strefy takie ograniczenia znosi i wydłużą czas jej funkcjonowania w zasadzie w nieskończoność. Czas jednak pokaże, czy uda nam się to zorganizować, bo ilość eventów outdoor’owych w tym okresie też jest ograniczona.

Slacklining przy lampkach choinkowych

Naprawdę zaczęliśmy naszą i nie tylko naszą przygodę z nocnym slackliningiem na Festiwalu Wibracje 2020 przy lampkach choinkowych. Nie pamiętam dobrze, czy były to początkowo tylko 2 sznury lampek, czy trzy, ale klimat już był. Bardziej klimat wizualny niż widoczność taśmy slackline pod stopą.

Strefa Slackline nocą 2020

Rok później, kiedy Festiwal Wibracje zmienił miejsce swej bytności z Zegrza na Giże (nazwy niby podobne, ale jednak daleko jedno od drugiego sytuowane), dołożyliśmy kilka lampkowych sznurów oraz opcję zmiany kolorów i lampkowych mrygań. To już miało większy dla slackliningu sens i w nastrój wprowadzało fajny (święta pełną gębą).

Strefa Slackline nocą 2021

Widoczność taśm slackline była zupełnie niezła i sporo osób gościliśmy na nocnej Strefie (choć akurat powyższe zdjęcie tego nie oddaje).

Girlandy i nocny slacklining oświecony

Wspomnieć zapomniałem, że od samego początku ta Strefy Slackline nocna jasność to zasługa naszego nieocenionego Jankiego. A i pomysł z girlandami niesamowity w swym końcowym efekcie się okazał. I nocny, magiczny klimat i jasno prawie jak w dzień. Slacklining w tych warunkach jest wręcz znakomity, a my od zmroku do późnych godzin nocnych mięliśmy często na Strefie prawdziwe tłumy.

Nocny slacklining 2022

Prócz taśm slackline była również żonglerka maczugami i świecącymi piłeczkami, a także utrzymywanie równowagi na trickboard’ach. Dla chętnych organizowaliśmy zabawowe zawody w slackline speedline i slackline rumble.

O tym jednak, w co można bawić się na Strefie i co to są highline rumble, w kolejnym poście. Tymczasem więcej nocnych zdjęć naszej Strefy już jest, a inne pojawią się wkrótce, na naszym IG.