Strefa Slackline

Od strony filozoficznej,

jest instalacją w otwartej przestrzeni gdzie homo sapiens i rozwieszone taśmy koegzystują w doskonałej symbiozie. Co ciekawe, ludzie starają się osiągnąć stan spokoju i relaksacji spacerując po taśmach skądinąd mocno napiętych. Jest więc to symbioza dopełniających się jak Yin i Yang przeciwnych pierwiastków, symbioza pomiędzy rozluźnieniem i napięciem. Jedno bez drugiego nie istnieje.

Od strony użytecznej,

zagwarantuje Ci profesjonalny instruktaż z zakresu teoretycznej i praktycznej wiedzy o slackline. Pozwoli Ci w sposób bezstresowy postawić pierwsze kroki na taśmie i cieszyć się aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. W Strefie znajdziesz w jednej chwili od kilku do ponad dwudziestu taśm shortline. W miarę możliwości również hamaki, leżaki i spacnet.

Od strony technicznej,

wymaga w miarę równego terenu, ale raczej zrezygnuje z twardych powierzchni (asfalt, beton, parkiet itp.). Bardzo ceni sobie drzewa, jednak nie są one jej niezbędne. Strefa chętnie podejmuje wyzwania i może powstać prawie wszędzie.

Od strony bezpieczeństwa.

Najwyższej jakości sprzęt, wieloletnie doświadczenie w jego montażu oraz opieka trenerów i instruktorów zagwarantują Ci pełne bezpieczeństwo. W Strefie nie będą mogły przebywać osoby pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Strefa posiada ubezpieczenie OC.

Od strony psychologicznej.

Pomyśl, co znaczą dla Ciebie takie słowa jak: balans, równowaga czy opanowanie? Na pewno znaczenie ich znałeś dużo wcześniej nim usłyszałeś nazwę ‘slackline’. No właśnie. Te słowa stanowią istotę połączenia pomiędzy taśmą a tym, co zachodzi wewnątrz Ciebie. Slackline to takie Twoje zwierciadło emocjonalne. Każda mniej lub bardziej gwałtowna emocja powoduje spięcie mięśni, co z kolei przekłada się bezpośrednio na drżenie taśmy. Nie przejmiesz więc kontroli nad taśmą, jeżeli wcześniej nie zapanujesz nad sobą.

I wtedy właśnie wchodzimy my i dwoma magicznymi zaklęciami sprawiamy, że stajesz się harmonią wszechświata...

No jednak nie. To jest bardziej skomplikowane i trochę przypomina zdobywanie ośmiotysięcznika. W Strefie natomiast zawsze znajdziesz okno pogodowe i osoby zorientowane w terenie, które wskażą Ci drogę do szczytu.